Rozkwit Ciała i Ducha – Agnieszka Hajduk

Kwiat Życia Agnieszka Hajduk

Agnieszka Hajduk terapeutka, masażystka

Miło mi, że tu jesteś. Poznajmy się. Zajmuję się masażem terapeutycznym oraz Terapią regulującą układ nerwowy Somatic Experiencing. Prowadzę też medytacje uważności i sesje świadomego ruchu. Jestem miłośniczką uważnego dotyku i kontaktu jaki on daje oraz słuchania własnego ciała. Dla mnie samej kontakt z ciałem i jego mądrością okazał się kluczem do poczucia siebie w pełni i połączenia z innymi, do odczuwania większej radości w życiu. Takie podejście stosuje zarówno podczas sesji masażu, terapii i świadomego ruchu i ku takiemu kontaktowi pragnę prowadzić osoby, które korzystają z moich sesji. Uważam, że ciało to miejsce spotkania materii z duchem, możemy dzięki niemu coraz głębiej zanurzyć się w siebie, lepiej rozpoznawać własne stany i emocje i czytać z nich jak z mapy. Moje kompetencje to: Myofascial Energetic Release – MER (mięśniowo-powięziowe rozluźnianie energetyczne), Terapia traumy i chronicznego stresu regulująca układ nerwowy Somatic Experiencing oraz Łagodna Bioenergetyka dr Evy Reich, a także wiele innych technik masażu (klasyczny, ajuwerdyjski Holistic Rebalancing, lomi lomi, Peloha, Dotyk Motyla). Praktykuje też od 12 lat jogę, medytację, bliski mi jest taniec intuicyjny. W swojej ścieżce byłam związana z różnymi nurtami medytacji (medytacja uważności, buddyzm tybetański, vipassanna) szkoliłam się i poznawałam różne techniki dotyku i pracy z ciałem (masaż, terapia TRE, terapia Lowena, Somatic Experiencing, hatha, vinyasa, kundalini, yin joga, taniec intuicyjny, medytacje dynamiczne osho). Uważam jednak, że technika jest wsparciem, a liczy się uważność na drugą osobę i pozwolenie na prowadzenie intuicji i czucia i tym dzielę się w swoim gabinecie. 

Masaż mięśniowo-powięziowy MER to metoda bliska mojemu sercu. Mi samej MER pozwolił doświadczyć jak poprzez ciało można dotrzeć do głębszych, często nieuświadomionych zranień, uwolnić zablokowaną energię. Jest to głęboki, kojący, pełen obecności dotyk. Doświadczanie go było dla mnie pięknym procesem „powrotu do siebie”. Wszystkim serdecznie polecam. 

Moja druga perełką jest Terapia traumy i chronicznego stresu Somatic Experiencing, która pozwala na integrację doznań  w ciele, zwolnienie, nauczenie się być bardziej obecnym z tym co jest. Dzięki niej sama zobaczyłam, że nawet z trudnych doświadczeń można wychodzić łagodnie i powoli, dać ciału opowiedzieć swoją historię. 

Szkolenie z Łagodnej Bioenergetyki dr Evy Reich pozwoliło mi odkryć moc delikatngo dotyku i możliwości jak w ten sposób można dotrzeć do pierwotnych zranień i wzorców zatrzymań emocji w ciele, często z najmłodszych lat naszego życia, porodu, a nawet okresu prenatalnego.

W masażu terapeutycznym Kwiat Życia intuicyjnie łączę poznane mi metody i poprzez rozmowę oraz dotyk – mocniejszy lub ten delikatny, razem z osobą, która korzysta z sesji wybieramy się na podróż ku większemu samopoznaniu i obecności w życiu.

Każdą osobę, która korzysta z moich sesji traktuję indywidualnie, dobierając odpowiednie metody prowadzę sesję. Prywatnie by zrelaksować się praktykuję jogę i medytuję. Lubię też spacery i taniec oraz bliskich ludzi dookoła siebie. Polubiłam także robić zdjęcia kwiatom, które możecie zobaczyć na tej stronie.

Ukończone kursy i szkolenia

Główne certyfikaty

Certyfikaty dostępne są też na mojej stronie FB Facebook w albumie ze zdjęciami.

Wszystkim nauczycielom jestem bardzo wdzięczna za okazane wsparcie i przekazaną wiedzę. Swój rozwój zawdzięczam także licznym warsztatom pracy z ciałem, a także, a może przede wszystkim, cudownym wymianom masażowym z moimi wspaniałymi przyjaciółmi ze świata dotyku oraz przejściu własnej ścieżki do „po prostu bycia”, na której ciągle jestem.