Rozkwit Ciała i Ducha – Agnieszka Hajduk

Kwiat Życia Agnieszka Hajduk

Agnieszka Hajduk terapeutka, masażystka

Ukończyłam Prawo na Uniwersytecie Warszawskim i początkowo chciałam pracować jako mediator. Miałam pomysł, żeby łączyć w ten sposób zainteresowanie psychologią z prawem, natomiast finalnie nie poszłam w tym kierunku. Przez kilka lat pracowałam w korporacji, a poza nią rozwijałam swoje zainteresowania związane z psychologią, jogą, medytacją i zdrowym stylem życia. Jak każdy z nas doświadczyłam też trudnych momentów, które zrozumieć pomogła mi psychologia. Jednak to właśnie kontakt ciałem i jego mądrością okazał się kluczem do poczucia siebie w pełni i połączenia z innymi, do odczucia radości z samego faktu istnienia.

Od dawna interesowałam się zależnością między ciałem a umysłem, psychiką i dobrostanem psychofizycznym. Praktykowałam medytację i jogę, dzięki którym odkryłam moc ciszy i spokoju. Korzystałam także z różnych rodzajów masażu. Interesowało mnie powiązanie pomiędzy stanem ciała i napięć w nim zapisanych a stanem psychiki danej osoby. W pewnym momencie swojego życia trafiłam na masaż powięziowy i doświadczyłam jak poprzez ciało można dotrzeć do głębszych, często nieuświadomionych zranień, uwolnić zablokowaną energię. Już po pierwszej sesji poczułam, że to jest to czym chce się dzielić z innymi. Zaczęłam szkolić się w metodzie MER (mięśniowo powięziowym rozluźnianiu energetycznym) głębokim, kojącym dotyku, pełnym obecności. MER stał się moją miłością i pięknym procesem „powrotu do siebie”.

Uczyłam się także innych technik masażu (klasyczny, ajuwerdyjski – Holistic Rebalancing, PeLoHa, Lomi Lomi, Dotyk Motyla). Dodatkowo, dzięki mojemu nauczycielowi MER Satyarthi Peloquin, dowiedziałam się o metodzie terapii traumy bazującej na regulacji układu nerwowego Somatic Experiencing opracowanej przez dr. Petera Levina. Integracja doznań w ciele, zwolnienie, obecność i duża uważność, które cechują tą formę terapii zachwyciły mnie i sprawiły, że obecnie jestem Terapeutką Somatic Experiencing w trakcie certyfikacji, na ostatnim etapie 3-letniego szkolenia. Skończyłam także szkolenie z Łagodnej Bioenergetyki dr Evy Reich, metody integrującej terapię werbalną z łagodnym dotykiem. Dzięki temu odkryłam moc delikatnego dotyku i możliwości jak w ten sposób można dotrzeć do pierwotnych zranień i wzorców zatrzymań emocji w ciele, często z najmłodszych lat naszego życia, porodu, a nawet okresu prenatalnego.

Każdą osobę, która korzysta z moich sesji traktuję indywidualnie, dobierając odpowiednie metody prowadzę sesję. Prywatnie by zrelaksować się praktykuję jogę i medytuję. Lubię też spacery i taniec oraz bliskich ludzi dookoła siebie. Polubiłam także robić zdjęcia kwiatom, które możecie zobaczyć na tej stronie.

Ukończone kursy i szkolenia

Wszystkim nauczycielom jestem bardzo wdzięczna za okazane wsparcie i przekazaną wiedzę. Swój rozwój zawdzięczam także licznym warsztatom pracy z ciałem, a także, a może przede wszystkim, cudownym wymianom masażowym z moimi wspaniałymi przyjaciółmi ze świata dotyku oraz przejściu własnej ścieżki do „po prostu bycia”, na której ciągle jestem.