Rozkwit Ciała i Ducha – Agnieszka Hajduk

Kwiat Życia Agnieszka Hajduk

Łagodna Bioenergetyka dr Evy Reich

Łagodna Bioenergetyka to forma terapii rozmową i dotykiem opracowana przez dr Eve Reich – lekarkę i córkę oraz asystentkę znanego psychoanalityka Wilchelma Reicha. Dotyk ten wraz z rozmową nakierowany jest na rozpuszczenie „zbroi” czyli napięć fizycznych i emocjonalnych w naszym ciele i psychice, blokujących nas przed przeżywaniem życia w pełni. Terapia cechuje się uważnością na drugiego człowieka, a delikatny dotyk w niej stosowany łagodnie uruchamia na nowo przepływ energii w ciele. Dzięki tej formie terapii możemy odzyskać dostęp do żywotności, emocji, uwolnić się od powtarzanych schematów reagowania w życiu i poczuć znowu lekkość w ciele i na duszy.

Dr Eva Reich rozpoznała, że „zbroja” (czyli napięcia psychofizyczne) tworzy się często już od pierwszych chwil naszego życia, podczas poczęcia, w łonie matki, w trakcie lub tuż po porodzie. Procesy łagodnej Bioenergetyki to między innymi Masaż Dotyk Motyla, Linia Traum Życia, Balans i Metamorfizm. Dobieram je zgodnie z potrzebami po rozmowie z Klientem.

Balans – proces polegający na balansowaniu i łączeniu różnych elementów w ciele za pomocą łagodnego dotyku. Pozwala on na wprowadzenie harmonii w ciało i umysł, łagodnie kontaktuje nas ze zmrożonymi w ciele emocjami czy odczuciami, które jak „echo” wybrzmiewają i opuszczają nasze ciało i świadomość. Można doświadczyć po tym procesie wrażenia jakby niczym wąż zrzuciło się dawną niepotrzebną nam już skórę i odsłoniło nową bardziej służąca nam w obecnym życiu.

Metamorfizm – to technika regresyjna pozwalająca na skontaktowanie się z przeżyciami z chwili poczęcia oraz czasu w łonie matki. Przywraca ona przepływ energii w obrębie bioder także jest bardzo dobrą metodą w przypadku starania się o dziecko, traum seksualnych, trudnych porodów, gdy przepływ ten został zablokowany.
Masaż Dotyk Motyla – Łagodny dotyk działający niczym muśnięcia skrzydeł motyla, rozprowadzający energię w ciele, przywracający naturalną pulsację i żywotność.
Linia Traum Życia – werbalna metoda polegająca na prześledzeniu historii osoby pod kątem wydarzeń, które mogły spowodować blokady emocjonalne. Nie zagłębiamy się w niej w historię danych zdarzeń – jedynie uznajemy ich obecność w naszej przeszłości. Możemy dzięki temu zauważyć czy nie powielamy pewnych schematów, a mi jako terapeucie pozwala to lepiej dobrać narzędzia pracy i zrozumieć mogące pojawić się podczas sesji odczucia, reakcje i emocje.
Łagodna Bioenergetyka – Sesja 1h
Łagodna Bioenergetyka – Sesja 2h